KENSEIKAN, w ramach programu „Zatoichi - szermierka samurajska dla osób niewidomych i słabowidzących”, finansowanego przez Dzielnicę Ursynów M. ST. Warszawy ma zaszczyt organizować cykl bezpłatnych treningów!

 

Zajęcia będą odbywać się od 01-09-2023 do 29-11-2023 w Warszawie:

  • piątki (kenjutsu) - Grupa z niepełnosprawnością wzroku - Dom Kultury Stokłosy, ul. Wacława Lachmana 5 (dzielnica Ursynów- blisko stacji metro "Stokłosy"), w godzinach 19:00-20:30 

 

Japońskie sztuki walki są naszą pasją od kilkunastu lat i zależy nam, by się tą pasją ze światem podzielić. Naszym celem jest umożliwienie jak najszerszej grupie osób zapoznanie się z nimi i pokazanie, że właśnie ta dyscyplina jest sposobem na odnalezienie się w obecnym świecie i metodą radzenia sobie z problemami dnia codziennego, z jakimi każde z nas musi się mierzyć. Pragniemy pokazać uczestnikom, iż treningi w KENSEIKAN i SHIZENKAN są również fantastyczną metodą zadbania o swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną.

Zajęcia kierowane są do wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzieży od 15 roku życia, jak i osób dorosłych.

Zapraszamy!

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest podpisanie regulaminu przez uczestnika lub jego rodzica/opiekuna prawnego oraz dostarczenie kopii orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub aktualnego orzeczenia równoważnego (orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów) lub prawomocnego wyroku, oraz oryginału do wglądu w celu poświadczenia za zgodność.

"Zatoichi - szermierka samurajska dla osób niewidomych i słabowidzących, prowadzony przez Fundację Wszelkich Możliwości finansuje Dzielnica Ursynów M. ST. Warszawy"

KENSEIKAN oraz SHIZENKAN, w ramach programu „Ursynowskie dojo samurajów”, finansowanego przez Dzielnicę Ursynów M. ST. Warszawy ma zaszczyt organizować cykl bezpłatnych treningów!

 

Zajęcia będą odbywać się od 01-10-2023 do 22-12-2023 w Warszawie:

  • poniedziałki (jujutsu) - Dom Kultury Stokłosy, ul. Wacława Lachmana 5 (dzielnica Ursynów- blisko stacji metro "Stokłosy"), w godzinach 19:00-20:30 
  • środy (kenjutsu) - Dom Kultury Stokłosy, ul. Wacława Lachmana 5 (dzielnica Ursynów- blisko stacji metro "Stokłosy"), w godzinach 18:00-19:30 

Kenjutsu to sztuka walki bronią białą, w tym wypadku samurajską katana. Treningi skupiają się na ruchach związanych z operowaniem bronią, oraz sytuacjach wymian cięć i pchnięć. Adepci na początku trenują drewnianą szablą bokken.

Jujutsu to sztuka walki bez broni, chodzi o skuteczną samoobronę. Zakłada użycie wszelkich dostępnych technik - uderzeń, kopnięć, rzutów, walki zapaśniczej. 

Japońskie sztuki walki są naszą pasją od kilkunastu lat i zależy nam, by się tą pasją ze światem podzielić. Naszym celem jest umożliwienie jak najszerszej grupie osób zapoznanie się z nimi i pokazanie, że właśnie ta dyscyplina jest sposobem na odnalezienie się w obecnym świecie i metodą radzenia sobie z problemami dnia codziennego, z jakimi każde z nas musi się mierzyć. Pragniemy pokazać uczestnikom, iż treningi w KENSEIKAN i SHIZENKAN są również fantastyczną metodą zadbania o swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną.

Zajęcia kierowane są do wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzieży od 15 roku życia, jak i osób dorosłych. Można uczęszczać tylko na jeden typ zajęć lub na oba!

Zapraszamy!

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

"Ursynowskie dojo samurajów, prowadzone przez Fundację Wszelkich Możliwości finansuje Dzielnica Ursynów M. ST. Warszawy"

 
 

Bezpłatne treningi szermierki japońskiej

AKTYWNY WARSZAWIAK

 

KENSEIKAN, w ramach programu „Aktywny Warszawiak” ma zaszczyt organizować cykl bezpłatnych treningów szermierki japońskiej dla mieszkańców Warszawy!

 

Zajęcia będą odbywać się od 05-04-2023 do 30-06-2023 w dwóch lokalizacjach na terenie Warszawy:

  • środy - Szkoła Podstawowa nr 127, ul. Kowieńska 12/20 (dzielnica Praga Północ - blisko stacji metro "Szwedzka"), w godzinach 19:00-20:30 
  • piątki - Dom Kultury Stokłosy, ul. Wacława Lachmana 5 (dzielnica Ursynów- blisko stacji metro "Stokłosy"), w godzinach 19:00-20:30 

 

Specjalnie na potrzeby projektu Aktywny Warszawiak, stworzyliśmy dwie grupy treningowe przygotowane dla osób początkujących. Szermierka japońska (kenjutsu), jest naszą pasją od kilkunastu lat i zależy nam, by się tą pasją ze światem podzielić. Naszym celem jest umożliwienie jak najszerszej grupie osób zapoznanie się z szermierką i przekonanie ich, że właśnie ta dyscyplina jest sposobem na odnalezienie się w obecnym świecie i metodą radzenia sobie z problemami dnia codziennego, z jakimi każde z nas musi się mierzyć. Pragniemy pokazać uczestnikom, iż treningi w KENSEIKAN są również fantastyczną metodą zadbania o swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną.

Zajęcia kierowane są do wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzieży od 13 roku życia, jak i osób dorosłych, gdyż nie wymuszają wymian ciosów czy wykonania padów/przewrotów tak jak karate lub judo.  

Zapraszamy!

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

"Projekt Aktywny Warszawiak prowadzony przez Fundacje Wszelkich Możliwości finansuje M.ST. Warszawa"

 

ważne informacje

  • treningi są przeznaczone dla osób od 13 roku życia, bez górnego limitu wiekowego
  • na czas projektu zapewniamy broń treningową (bokken)
  • wymagamy jedynie własnego stroju sportowego (dowolnego)
  • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
  • po zakończonym projekcie, każdy będzie mógł zdecydować, czy chce kontynuować naukę szermierki (odpłatnie), czy też zakończyć treningi bez żadnych konsekwencji
  • zapisy na: biuro@wszelkichmozliwosci.pl (proszę podać imię, nazwisko, wiek i nr tel.)
  • Projekt Aktywny Warszawiak prowadzony przez Fundacje Wszelkich Możliwości finansuje M.ST. Warszawa
 
 
 
 

Instruktorzy prowadzący zajęcia w ramach projektu

Krzysztof Barczak

 

5 dan, Renshi, Shihandai Nakagawa Ryū Battōjutsu
4 dan w Ryuseike
3 dan w Toyama Ryū
1 dan w Jiu-jutsu
1 dan w Bojutsu
1 dan w Kobudo

Czytaj więcej...
Krzysztof zajmuje się sztukami walki od 2006 roku, zaczynał od długiego miecza katana w dojo Mistrza Tomasza Piotrkowicza. Wraz z upływem czasu rozszerzył swoje zainteresowania w dziedzinie bujutsu, co skutkowało uzyskaniem różnych stopni szkoleniowych w kilku sztukach.
Krzysztof Barczak posiada stopnie:
5. dan w stylu Nakagawa Ryu Battojutsu oraz tytuły Renshi (pierwszy stopień nauczycielski) i Shihandai (honorowy tytuł instruktorski), które otrzymał od mistrza Nakagawa Kinji,
4. dan w Ryuseiken, otrzymany od mistrza Mitsuhiro Saruta,
3. dan w Toyama Ryu, 1. dan w jiu-jutsu, 1. dan w bojutsu i 1. dan w kobudo otrzymane od Mistrza Tomasza Piotrkowicza. Miał zaszczyt uzyskać również stopnie uczniowskie np. w nożu czy włóczni.
Po przerwaniu treningów w Polsce chciał poznać nowe style i poszerzyć swoje horyzonty poprzez udział w różnych seminariach. Podróż ta przybrała niespodziewany obrót, gdy podczas wizyty u mistrza Nakagawa otrzymał propozycję podejścia na stopień 5. dan i otrzymania tytułu nauczycielskiego, by rozpocząć nauczanie w Polsce. Jak sam mówi z uśmiechem – robi to tylko po to, by mieć z kim trenować. Ale oczywiście istotne jest również przekazanie wiedzy i wartości, jakie niosą ze sobą sztuki walki.
Style miecza, które praktykuje, skupiają się na tzw. tameshigiri – testach cięć – co jest kwestią kluczową. Jest wielu praktyków, którzy ładnie ćwiczą w powietrzu, jednak nie są w stanie przeciąć prawdziwego celu – co podkreślają jego obecni i byli nauczyciele. Jego ulubioną konwencją jest nito – miecz długi w prawej i krótki w lewej. Od 2013. roku uczy się języka japońskiego, by ułatwić komunikację z nauczycielami i by w pełni rozumieć oraz przekazać ich wiedzę.
Jego drugim zajęciem jest nurkowanie – jest instruktorem nurkowania rekreacyjnego oraz nurkiem technicznym.

Bartłomiej Szczypek

 

1 dan Nakagawa Ryu Battojutsu
2 kyu Toyama Ryu Battodo
2 kyu Jiu-Jutsu,
6 kyu Tanto-Jutsu
6 kyu Yari-Jutsu.

Czytaj więcej...
Bartek zajmuje się sztukami walki od 16-go roku życia. Po kilkuletniej przerwie w treningach powrócił do Ken-Jutsu ( po części dzięki zastoju w sporcie, z jakim wszyscy się mierzyliśmy podczas ostatnich lock-down'ów) na nowo rozpalając w sobie pasje do sztuk walki. Podczas rutynowych ćwiczeń siłowych w domowym zaciszu, zaczął „ dla rozgrzewki” ćwiczyć mieczem, co w błyskawicznym tempie wywołało u niego BARDZO silną potrzebę powrotu do dawnej pasji. W 2020 roku dołączył w treningach do swoich wieloletnich przyjaciół Krzyśka, Pawła i Jarka, rozwijając swoje umiejętności w szkole Szermierki Szablą Japońską Ken Sei Kan.
Bartek dzięki zdolnościom plastycznym i interpersonalnym, zbudował zaplecze marketingowe szkoły, w tym nasz profil Facebook, Youtube i pozostałe Social Media, na bieżąco nimi zarządzając i tworząc nowe treści. Jak Bartek sam przyznaje, „dopiero się rozkręcam, świat jeszcze o nas usłyszy”.
W miarę swoich możliwości wspomaga również szkolę w zarządzaniu, rozwoju i organizacją wszelakich eventów.
Z zainteresowań Bartka można wymienić: rozrywkę cyfrową (tak, to zapalony gracz PC), treningi szermierki, treningi na siłowni, tworzenie treści graficznych, montaż filmów, wszelkie nowinki technologiczne, ogólnie aktywne spędzanie czasu.
 

AKTYWNY WARSZAWIAK - projekt finansowany przez miasto stołeczne Warszawa

 

Zajęcia organizowane w ramach programu „Aktywny Warszawiak” są skierowane do wszystkich grup wiekowych i społecznych. Jest to projekt Biura Sportu i Rekreacji zapoczątkowany w 2015 roku. Realizatorami są podmioty wyłonione w konkursie ofert.

Celem programu jest:

  • wdrażanie nawyku zdrowego stylu życia,
  • podniesienie jakości życia,
  • zapobieganie chorobom cywilizacyjnym,
  • przeciwdziałanie monotonii dnia codziennego,
  • kształtowanie nawyku aktywności ruchowej, rozszerzenie możliwości kontaktu z innymi ludźmi,
  • podniesienie świadomości na temat możliwości aktywnego spędzania czasu w przestrzeni miejskiej,
  • wdrażanie profilaktyki w zakresie wad postawy oraz otyłości,
  • nakłonienie do aktywności fizycznej mieszkańców Warszawy, również z terenu objętego Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy(otwiera się w nowej karcie) ( warstwa “Rewitalazacja”, katalog “Zintegrowany Program Rewitalizacji m.st. Warszawy”)

Program ma na celu podniesienie sprawności fizycznej mieszkańców Warszawy. Zakłada przeprowadzenie zajęć rekreacyjno-sportowych skierowanych do wszystkich grup wiekowych i społecznych.

 
 
 
 
 
 
 

Bezpłatne zajęcia w Domu Kultury Stokłosy

 

Spróbuj z nami!

 

Kenseikan, działający w ramach Fundacji Wszelkich możliwości, wraz z Domem Kultury Stokłosy, organizuje cykl bezpłatnych treningów!

Jeden trening to za mało, by przekonać się, czy droga samuraja jest właśnie dla Ciebie! Dlatego przy współpracy z Domami Kultury stworzyliśmy program, dzięki któremu mieszkańcy spółdzielni i okolic mogą poznać więcej aspektów naszych treningów. Po miesięcznym cyklu treningów, jeżeli osiągniemy założone minimum chętnych, utworzymy w tym terminie i miejscu stałą grupę treningową. Jedyny warunek uczestnictwa, to akceptacja regulaminu i przyniesienie własnego stroju sportowego. Nie potrzeba nawet butów, bo ćwiczymy na boso. Każdy kolejny trening będzie zawierał elementy poprzednich treningów, by utrwalić wiedzę uczestników. Zapraszamy!

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Docelowa liczba uczestników treningu to 8 - 10 osób.